Monitoring CCTV

Systemy CCTV

Systemy alarmowe

Systemy alarmowe

Inteligentny dom

Inteligentny dom

Domofony

Domofony i wideodomofony

LAN i światłowód

LAN i światłowód

Poznaj wszystkie nasze

systemy

Kamery CCTV

System CCTV znany również jako telewizja przemysłowa, wideonadzór, monitoring wizyjny, telewizyjny system dozorowy – system którego zadaniem jest śledzenie oraz nagrywanie zdarzeń, które zostały zarejestrowane przez kamery. Składowymi systemu są głównie kamery oraz rejestratory, które przekazują obraz za pośrednictwem kabla bądź drogą radiową do centrum odbiorczego, które pozwala na obserwację w czasie rzeczywistym. Monitoring wizyjny różni się od tradycyjnej telewizji tym, że sygnał z odbiorników przekazywany jest tylko i wyłącznie do centrum odbiorczego. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie przejęcia obrazu, a co za tym idzie wpływa na niezawodność. Aktualnie pojęcie telewizji przemysłowej stosuje się zamiennie z monitoringiem wizyjnym czy wideonadzorem.

System alarmowy

System alarmowy to zbiór urządzeń, których celem jest zabezpieczenie obiektu przed włamaniem bądź pożarem (system przeciwpożarowy). Systemy alarmowe zapobiegające włamaniu najczęściej wyposażone są w pasywne czujniki podczerwieni, które reagują na ruch (PIR) oraz czujniki magnetyczne (kontaktronowe). Umieszcza się je na drzwiach, oknach, bramach garażowych. Wzbudzone ruchem, powodują załączenie się alarmu. Obsługa systemu jest bardzo prosta i zwykle ogranicza się do uzbrojenia/rozbrojenia przy pomocy konkretnego kodu na panelu sterującym. Alarmy mogą być doposażone w moduły antynapadowe, załączane najczęściej przy pomocy pomocy pilota czy ukrytego przycisku. Celem tego modułu jest uruchomienie tak zwanego cichego alarmu, który wezwie ochronę, czy poinformuje konkretnych odbiorców o niebezpieczeństwie. Systemy alarmowe poprzez swoją uniwersalność oraz skuteczność są powszechnie stosowane zarówno w domach rodzinnych jak i firmach czy magazynach.

INTELIGENTNY DOM

Inteligentny dom (system zarządzania budynkiem) – to określenie budynku, który doposażony jest w nowoczesne rozwiązania z zakresu kontroli i automatyki . Smart dom składa się z systemu czujników i detektorów oraz zintegrowany system zarządzania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami. Dzięki sygnałom przesyłanym przez nadajniki, moduły mogą reagować na zmiany środowiska wewnątrz i na zewnątrz, co prowadzi zwiększenia komfortu, funkcjonalności oraz znacząco wpływa na bezpieczeństwo. Niewątpliwą zaletą najnowszych rozwiązań, może być adaptacja zarządzania do urządzeń przenośnych, takich jak smartphone czy tablet. Dzięki temu obsługa domu zyskuje dodatkową mobilność i responsywność.

Domofony

Wideodomofony

Domofon – urządzenie elektroniczne służące do komunikacji głosowej, pomiędzy nadajnikiem, który najczęściej znajduje się przy furce (w przypadku domów prywatnych), albo szlabanie (firmy, magazyny, osiedla). Zadaniem domofonu jest weryfikacja osoby, która nawiązuje połączenie, a finalnie zdalne otworzenie furtki, bramy czy szlabanu. Zastosowanie takiego rozwiązania znacząco poprawia poczucie bezpieczeństwa i skutecznie izoluje od potencjalnego zagrożenia.

Wideodomofon – to domofon wyposażony w kamerę, za pośrednictwem, której przesyłany jest obraz w czasie rzeczywistym do odbiornika. Dzięki temu odbiorca może na bieżąco monitorować to co dzieje się przed odbiornikiem. Nowoczesne wideodomofony mają możliwość nagrywania obrazu, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed nieautoryzowanymi zdarzeniami. Urządzenia te wypierają tradycyjne domofony nie tylko ze względu na zaawansowaną technologię, ale również użyteczność oraz estetykę, która idealnie wpisuje się w inteligentny dom.

Sieć LAN

Lokalna sieć komputerowa, LAN (od ang. local area network) – sieć komputerowa łącząca urządzenia na określonym obszarze (dom, blok, szkoła, laboratorium, biuro). Sieć LAN może być wydzielona zarówno fizycznie, jak i logicznie w ramach innej sieci. Głównym zadaniem takiej struktury, jest dostarczenie bardzo szybkiego, wydajnego, a przy tym stabilnego łącza do każdego odbiornika. Bardzo często sieć LAN współpracuje z WI-FI, dzięki czemu zarówno urządzenia mobilne, jak i stacjonarne mogą równocześnie się komunikować i korzystać z transferu danych.

najedź na tekst, aby wyostrzyć